امروز : شنبه 21 فروردین 1400 «« ساعت : 23:38 »»
Arabic AR English EN Persian FA Turkish TR

جراحی پلک بالا و پایین

جراحی پلک بالا و پایین

عمل جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستى یک روش برای حذف پوست اضافه یا حذف چربی از پلک ها است. اصطلاح “لیفت پلک” نامناسب است زیرا پلک  را در حین عمل جراحی به طور واقعی بالا نمى برند.

چرا عمل جراحی زیبایی پلک انجام می شود؟

پف پلک ها و افتادگی پلک دو دلیل عمده برای انجام عمل جراحی زیبایی پلک هستند. ولی انواع بد شکلی ها در پلک ها و گوشه های داخلی و خارچی چشم می تواند یک فرد را کاندید این جراحی کند. پوست و چربى اضافى پلک فوقانی می تواند پلک های سنگین ، ظاهر پیر، و پلک پف کرده، و گاهى تضعیف بینایی را به دنبال داشته باشد . بلفاروپلاستی فوقانى برای حذف پوست و چربی بیش از حد انجام می شود و می تواند دید بینایى را بهبود بخشد.

جراحی پلک بالا

در عمل جراحی پلک بالا از برش هایى برای برداشتن پوست و چربی استفاده می شود. سپس با استفاده از سوزن و بخیه ى نازک، پوست دو طرف برش را به هم بر مى گردانند تا بتوانند چین پلک را ایجاد کنند. نکته ای باید قبل از عمل جراحی پلک بالا به آن دقت نمود این است که آیا به همراه افتادگی و پف پلک بالا، ابرو نیز دارای افتادگی است یا خیر؟ زیرا اگر قبل از عمل بلفاروپلاستی افتادگی ابرو درمان نشود، نتیجه عمل دلخواه نخواهد بود.

جراحی پلک پایین

جراحی پلک پایین می تواند شامل برش های پوستی مستقیما زیر خط مژه یا برش داخل پلک باشد . این روش اجازه می دهد تا دسترسی به پلک بدون برش های قابل مشاهده باشد و این تکنیک را مناسب بیمارانى که نیاز به حذف و یا اضافه کردن چربى دارند، مى کند . این روش می تواند با لایه برداری مجدد پوست پلک توسط لیزر ترکیب شود تا خطوط و چین و چروک را کاهش دهد.

چه کسی کاندید خوبی برای جراحی پلک است؟

کسانی که انتظارات واقع گرایانه و شرایط سلامتى خوبى دارند ، مناسب عمل جراحی پلک هستند.

چگونه برای جراحی پلک آماده شویم؟

قبل از جراحی پلک، بیمار باید بررسی دقیق و بحث در مورد بلفاروپلاستی و خطرات بالقوه و مزایای مربوط به این روش را انجام دهد. بیمار باید با دقت دستورالعمل های قبل از عمل جراحی را انجام دهد و قبل از روز جراحی دستورالعمل های بعد از عمل را کامل بررسی کند. این امر به بیمار اجازه می دهد تا هنگام بازگشت از جراحی به خانه داروهایی برای تسکین درد و یا موارد لازم مانند بسته های ژل، اشک مصنوعی و گاز را در خانه داشته باشند.

پیج اینستاگرام

ما را دنبال کنید...

ساعت کاری

شنبه تا پنجشنبه - 16:00 - 22:00

زنجان

جاده شهرک نبش قائم هفتم ساختمان اجلاس پلاک 2774،طبقه چهارم